Sport

Juve dhe Can drejt “divorcit”

SINGAPORE, SINGAPORE - JULY 21: Emre Can of Juventus in action during the International Champions Cup match between Juventus and Tottenham Hotspur at the Singapore National Stadium on July 21, 2019 in Singapore. (Photo by Thananuwat Srirasant/Getty Images)

Emre Can dhe Juventus duket se janë të vendosur që gjatë këtij dimri të ndajnë rrugët, transmeton GazetaSccaner.

Reprezentuesi i Gjermanisë nuk po gjen hapësirën e duhur tek skuadra e Maurizio Sarri, dhe duket se lojtari gjatë këtij dimri do të bëhet me klub të ri.

25 vjeçari është duke u monitoruar nga Borussia Dortmund dhe Bayern Munich, por mësohet se lojtari është duke u vëzhguar edhe nga Barcelona dhe PSG. Siç raportohet, agjenti i lojtarit shumë shpejtë do të nis negociatat me klubet e interesuara për klientin e tij. /GazetaSccaner/