Lajme

Jashari mbjellë lule në sheshin që mban emrin e komndatit legjendar të UÇK-së

Me rastin e Ditës Botërore të Biodiversitetit, Komuna e Skenderajt, ka filluar mbjelljen e luleve në sheshin “Adem Jashari” në Skenderaj, afër shtatores së komandantit legjendar Adem Jashari.

Edhe sot si në çdo ditë tjetër, i pari i komunës, Bekim Jashari, bëri thirrje që të kemi kujdes më të shtuar ndaj natyrës, biodiversitetit, florës e faunës sonë.

“Mbrojtja e natyrës dhe shtimi i zonave të gjelberta janë dhe do mbeten pjesë e rëndësishme e qeverisjes sime”, ka thënë Jashari.

Sot, në Ditën Botërore të Biodiversitetit, Komuna e Skenderajt, ka filluar mbjelljen e luleve në sheshin “Adem…

Geplaatst door Komuna Skenderaj op Vrijdag 22 mei 2020