15.5 C
New York
Sunday, September 24, 2023

Buy now

Haradinaj: Duhet të gjendet një zgjidhje, situata në veri keq dhe drejt eskalimit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka shkruar sot se duhet të gjendet një zgjidhje për veri, e cila mund të mos jetë e përkryer, shkruan Scanner.

Sipas tij, në situatën e krijuar duhet të gjendet një zgjidhje, e cila mund të mos jetë e përkryer.

Por, ai ka paralajmëruar se pa një zgjidhje të tillë, situata është keq dhe drejt eskalimit.

Ky është postimi i tij:

Të dashur qytetarë,
Zgjidhja më e mirë do të ishte pranimi i kërkesës amerikane në kohë.
Në situatën e krijuar tani, duhet të gjendet një zgjidhje, e cila mund të mos jetë e përkryer.
Por, pa zgjidhje për gjendjen në veri të vendit, situata është keq dhe drejt eskalimit.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=689702479187770&id=100044440716038&mibextid=Nif5oz

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit