Gruaja e Xhakës reagon pas fitores së Zvicrës ndaj Serbisë

Zvicra e ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër ndaj Serbisë për herë të dytë radhazi dhe për herë të dytë radhazi e eliminoi Serbinë.

Helvetikët triumfuan 3:2 ndaj Serbisë, duke u kualifikuar në 1/8 e finales së Kupës së Botës.

Granit Xhaka u shpall lojtari i ndeshjes, ndërsa nuk ka munguar as reagimi i gruas së tij, Leonitës.

“Lojtari i ndeshjes. Kaq krenar me ty”, shkroi ajo në profilin e saj në Instagram.