Botë

Gjashtë të vdekur nga një sulm në ShBA

Një oficer policie dhe të paktën pesë persona të tjerë kanë vdekur në një betejë me armë “të furishme” në New Jersey, raportojnë mediat amerikane.

Të shtënat shpërthyen në lagjen Greenville, e cila është pikërisht përtej lumit Hudson nga New York City, njofton Klan Kosova.

Ende nuk dihet motivi për incidentin. Autoritetet thonë se nuk besojnë se ishte një sulm terrorist.

Mediat lokale raportojnë se të shtënat filluan në një dyqan ku dy të dyshuarit kishin barrikaduar veten e tyre brenda.

Videon e përleshjes mes sulmuesve dhe policisë mund ta shikoni në këtë video.