Sport

Gattuso godet Milanin, ja mësynë Rodriguez-it

Trajneri i Napolit, Genaro Gattuso është gati të godas ish-klubin e tij, AC Milan, raporton GazetaScanner.

Sipas medieve italiane, tekniku italian dëshiron mbrojtësin e “Rossonerëve”, Ricardo Rodriguez.

Gattuso synon që gjatë këtij dimri, të sjell disa përforcime në skuadrën “napolitane”, dhe Rodriguez mësohet në listën e strategut italian.    “Gattuso kërkon mbrojtësin Ricardo Rodriguez nga Milani për të përforcuar skuadrën”, shkruajnë mediet italiane. /GazetaScanner/