Formacionet zyrtare Portugali-Urugaji, luzitanët vetëm për fitore

Ndeshja pritet të jetë shumë e bukur, me plot emocione dhe raste. Të dyja skuadrat janë me taktikë sulmuese dhe parashikohet të ketë emocione të mëdha.

Cristiano Ronaldo do të drejtojë kombin e tij, ndërsa Cavani të tijin.

Formacionet zyrtare