Sport

Formacionet e mundshme Barcelona-Real Madrid

Barcelona dhe Real Madrid do të përplasen sonte në “Camp Nou” në ‘El Clasicon’ e parë të këtij sezoni, raporton GazetaScanner.

Dy rivalët e përbetuar, parashikohet të sjellin një ndeshje të zjarrtë, sepse përveç rivalitetit që ekziston mes këtyre dy klubeve, kjo sfidë është tejet e rëndësishme edhe në garën për kreun e tabelës, sepse të dy skuadrat kryesojnë La Ligën më nga 35 pikë të tubuara.

Mediat spanjolle tashmë kanë publikuar formacionet e mundshme të dy skuadrave.

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba;

Rakitic, Busquets, De Jong; Messi, Suarez, Griezmann.

Real Madrid (4-3-3): Courtois; Carvajal, Varane, Ramos, Mendy;

Kroos, Casemiro, Valverde; Rodrygo, Benzema, Vinicius. Ndeshja mes “Blaugranave” dhe ‘Los Blancos’ nis në orën 20:00. /GazetaScanner/