Sport

Feronikeli largon shtatë lojtarë

Skuadra e Feronikelit ka marrë vendim që të largon shtatë futbollistë që e kanë bartur barrën kryesore edicionin e kaluar në rrugëtimin drejtë titullit kampion dhe triumfit në garën e Kupës.

Në mesin e lojtarëve që “Nikli” i largon nga radhët e veta është edhe golashënuesi më i mirë i Superligës për kampionatin e kaluar, Kastriot Rexha. Përveç tij në listë janë edhe lojtarët e dëshmuar si Astrit Fazliu, Albutrint Morina, Lulëzim Doshlaku, Haxhi Neziraj, Arbër Prekazi dhe Milosh Krkotiq.