LajmeRetro

Fantastike, ndriçohet Korça e turizmit gjithëvjetor

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi, ka publikuar pamjet fantastike që ka marrë Korça e bukur.

Ky vit do të mbetet si një nga vitet më të trishta të këtij shekulli. Ani pse në vigjilje të festave të fundvitit, ky dhjetor erdhi me atmosferë të zymtë, për shkak të pandemisë COVID-19.

Por, një nga qytetet më të bukura të Shqipërisë, sjellë pak “dritë” dhe jetë.

Është Korça që sot u stolis për shkak të festave që po trokasin.

“Korça❤️e dritave, ngjyrave, mikpritjes dhe turizmit gjithëvjetor🎄! #pushoshqip #unërrinëshqipëri #smilefromkorça #smilealbania😀🇦🇱”, shkruan Klosi. /Scanner/

https://www.facebook.com/1589152711372367/posts/2740235509597409/