BotëKoronavirusi

Edhe sekretari britanik i Shëndetësisë i prekur nga koronavirusi

Sekretari britanik i Shëndetësisë, Matt Hancock, ka dalë pozitiv në testet për koronavirus.

BBC raporton se ai është vetizoluar në shtëpi dhe se simptomat e tij janë të lehta.

Pak orë më herët është bërë e ditur se edhe kryeministri britanik, David Cameron, është infektuar me koronavirus.

Në një video të postuar në Twitter, Johnson ka thënë se ka simpotoma të lehta dhe se planifikon të vazhdojë me udhëheqjen e qeverisë.