E papritura që i ndodhi Ronela Hajatit në Spanjë

Këngëtarja shqiptare Ronela Hajati, ka marrë pjesë në një emision në Spanjë.

Bukuroshja seksi përmes një postimi në Instagram ka treguar sesi është argëtuar atje, shkruan Indeksonline.

Ajo shkroi se në skenë duhej të këndonte live dhe se në fillim i ndodhi një incident i vogël ,mikrofoni iu kishte shkëputur, i kishte renë dhe ishte thyer.

E mira e kësaj ishte se Hajati u listua në emrat më të kërkuar në platformë.

Postimi i plotë:

Isha e ftuar ne @mediafestnf nje nga emisionet me te ndjekura ne Spanje dhe qe ka qellim argetimin! Nata e rradhes ish ajo e shnderrimeve ku konkurrenteve i duhej te transformoheshin ne te ftuarit! Cdo gje eshte live atje dhe kudo jashte,zeri ,performancat. Te kendosh playback ne fakt eshte e pakonceptueshme. Ne fillim me ndodhi nje incident i vogel ,mikrofoni u shkeput ,ra dhe u thye . Sado qe doja ta vazhdoja ishte e pamundur. E kalova me sportivitet dhe e nisa dhe njehere! Cdo gje shkoi ok! Dolem te tretet dhe kemi qeshur pafund se i tille ish formati! Ne fakt pas emisionit emri im ishte i 12 i kerkuari ne Spanje Faqet shqiptare kane nxjerre vetem momentin qe me ra mikrofoni a thua c’ndodhi! Nuk e di nga na buron kjo ligesi per njeri-tjetrin ama un te pakten po perpiqem te bej dicka dhe do sdo u kendua shqip ne nje emision te huaj! Mos flas pastaj qe komentet per peshen dhe dukjen time qe nuk perfundojne kurre! Nuk dobesohem dot o zoterinj,ju ndan thjesht nje buton nga te mos ndjekurit! Pastaj kur mendoj , pashe qe erdhi dhe Dua Lipa me nje trup si modele ,nje yll i vertet dhe kur pashe komentet e tmerrshme dhe te ajo … BE POSITIVE! Sidomos per gjakun tend ,per njeri tjetrin sepse gjithe ky negativitet qe nxjerrim i shtyn njerzit perdite te mendojne: “Dua te iki sa me pare nga ky vend” kur mund te bejme gjera te mrekullueshme ketu!! Une jam thjesht nje goce nga Tirana qe e dua muziken dhe kam sakrifikuar cdo gje per te! Dashurine,familjen ,shoqerine …. vetem qe te bejne qejf njerzit sepse syte dhe duartrokitjet e tyre jane te pacmueshme 🥹! Le ta hapim zemren! Une ,ju dua shume! 🥹 Aaaa, and thank you Spain for making me feel always like home.