Lajmest-slider

Dardan Molliqaj, kryetar i ri i PSD-së

Pas dorëheqjes së Shpend Ahmetit nga posti i kryetarit të PSD-së, kjo parti sot ka zgjedhur kryetarin e ri, Dardan Molliqaj.

Molliqaj ka marrë sot besimin e Kuvendit të PSD-së si organi më i lartë vendimmarrës.

Shpend Ahmeti ka bërë me dije se për shkak të përgjegjësisë pas rezultatit zgjedhor të 6 tetorit, ka marrë vendim për t’u tërhequr nga pozitat në këtë subjekt partiak dhe tash e tutje për të vazhduar angazhimin e tij vetëm si kryetar i Komunës së Prishtinës.

PSD-ja në zgjedhjet e 6 tetorit hyri në koalicion parazgjedhor me AAK-në, dhe nuk arriti që asnjë kandidat i saj të bëhet deputet.