Sport

Coventry City shkakton befasi, kualifikohet në gjysmëfinale të FA Cup

By GAZETA SCANNER 1

March 16, 2024

Coventry City është kualifikuar në gjysmëfinale të FA Cup, pasi e shokoi Wolfes duke e eliminuar me rezultat 3-2.

Pjesa e parë qe e qetë duke mos u shënuar asnjë gol.

Por e dyta ishte komplet ndryshe, pasi u realizuan plot pesë. Fillimisht në epërsi kaloi Coventry me anë të Ellis Simmns, në minutën e 53’.

“Ujqit” u kthyen në lojë me anë të Rayan Alt-Nourit, në minutën e 83’, i cili e barazoi rezultatin.

Vetëm pesë minuta më vonë Hugo Bueno i kaloi për herë të parë në epërsi në ndeshje vendasit.

Megjithatë, kur ndeshja po shkonte drejt fundit, ekpi nga Championshipi shënoi dy gola në kohën shtesë.

Fillimisht Simmns e barazoi rezultatin në minutën e 97’, teksa Haji Ërights, e  kaloi në epërsi tre minuta më vonë Coventryn, për ta dërguar në gjysmëfinale të kësaj gare.