Brazili kualifikohet tutje, Zvicra kualifikimin e kërkon përballë Serbisë

Brazili ka kaluar tutje në Kampionatin Botëror pasi ka siguruar vendin e parë në Grup pas fitores që e shënoi sonte ndaj Zvicrës

Gjithçka ka vendosur Casemiro kur shënoi në minutën e 83-të. Brazili pas dy ndeshjeve ka 6 pikë, Zvicra 3, ndërsa Serbia dhe Kameruni nga një dhe gjithçka do të vendos ndeshjet e treta, ku Zvicra luan me Serbinë ndërsa Brazili me Kamerunin.