Sport

Boateng kërkon “shtëpi” të re

Jerome Boateng raportohet se dëshiron të largohet nga Bayern Munich qysh në janar, shkruan Suddeutsche Zeitung, përcjell GazetaScanner.

31 vjeçari nuk po kalon periudhe të mirë në “Allianz Arena”, dhe duket se e ardhmja e lojtarit do të jetë kampionëve në fuqi të Gjermanisë. Boateng është duke u monitoriuar nga disa klube tjera evropiane, dhe siç mësohet, lojtari në janar do të bëhet më “shtëpi” të re. /GazetaScanner/