Bellerin, afër marrëveshjes me Romën

Hector Bellerin mund të transferohet në Serie A.

Mbrojtësi i Barcelonës, Hector Bellerin me shumë gjasë do të largohet nga Barcelona.

Lojtari spanjoll nuk përmbushi pritshmëritë e trajnerit Xavi Hernandez dhe tani pritet të largohet nga klubi katalan.

Sipas ‘Calciomercato’, Hector Bellerin është afër t’i bashkohet Romës, në formë huazimi nga Barca.

Romakët janë në kërkim të një zëvendësuesi për Rick Karsdorp, i cili po shtynë për një largim gjatë merkatos së janarit.

Mbetet të shihet nëse Roma do të ketë ndonjë ofertë të kënaqshme për skuadrën e Barcelonës.