Sport

Bayerni mund Freiburgun në një finish drithërues

Fitore tejet e vështirë e Bayern Munich në Bundesligën gjermane, raporton GazetaScanner.

Kampionët në fuqi të Gjermanisë, mezi mundën në udhëtim Frieburgun, me rezultat 1-3, në ‘Schwarzëald-Stadion’.

Ylli polak Robert Lewandowski (16’), zhbllokoi ndeshjen, derisa Grifo (59’), riktheu në lojë Freiburgun, duke barazuar rezultatin në 1-1. Fitorja e “Bavarezëve” erdhi në finish të ndeshjes, falë Zirkzee (92’) dhe Gnabry (95’). /GazetaScanner/