Sport

Bayern i jep leksione Barcelonës, fitojnë Juventusi dhe Chelsea

Bayerni i ka dhënë leksione Barcelonës midis Camp Nou, duke e mposhtur me rezultat të pastër, 3-0. Sonte, në ndeshjen e parë në Champions për sezonin 2021/22, luajtën edhe Chelsea që e mundi 1-0 Zenitin dhe Juventusi që e mposhti 3-0 Malmon.

Për Barcelonën ka nisur një aventurë e vështirë pa Leo Messin që u transferua te Paris Saint Germain.

Klubi është në vështirësi ekonomike dhe sikur nuk mungoi largimi i Messit, Barca e largoi edhe Griezmannin, duke e lënë skuadrën në duar të futbollistëve ndaj të cilëve besimi është shumë i vogël.

Në ndeshjen e parë në Champions pas epokës së Messit, Barça u deklasua në shtëpi, duke u mundur 3-0.

Bayerni tregoi klasin duke bërë paraqitje pozitive për 90 minuta.