Sport

Barcelona-Real Madrid, ja formacionet zyrtare

Pas pak minutash nis “El Clasico” mes Barcelonës dhe Real Madridit, raporton GazetaScanner.

Dy rivalët  përbetuar përballen në “Camp Nou” në ‘El Clasicon’ e parë e këtij sezoni.

Tashmë të dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare.

Formacionet zyrtare:

Barcelona (4-3-3): Ter-Stegen, Semedo, Pique, Lenglet, Alba, Roberto, Rakitic, De Jong, Messi, Suarez, Griezmann, Real (4-3-3): Courtois, Carvajal, Varane, Ramos, Mendy, Kross, Casemiro, Valverde, Isco, Benzema, Bale.