Sport

Atalanta turpëron Milanin në Bergamo

Atalanta e ka turpëruar Milanin, duke e mposhtur bindshëm prej 50, të dielën në Bergamo, sfidë kjo e zhvilluar në kuadër të Serisë A, raporton GazetaScanner.

Atalanta e Gasperinit është treguar “arrë” e fortë për skuadrën e Piolit, duke fituar këtë sfidë, dhe duke thelluar krizën  e milanistëve.

Papu Gomez, Pasalic, Muriel dhe Ilic më dygolësh shkundën portën e Milanit. Pas kësaj fitore, Atalanta ngjitët në vendin e pestë me 31 pikë, derisa Milani renditet e 10-ta me vetëm 21 pikë të grumbulluara. /GazetScanner/