KoronavirusiLajme

Asnjë i vdekur dhe 35 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nuk ka vdekur asnjë person nga Covid-19.

Sipas njoftimit të kësaj ministrie, gjatë 24 orëve të fundit janë paraqitur 35 raste të reja me Covid-19.

Njoftimi i plotë:

12 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 11.291 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.468.152 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 641.772 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Nga 2.193 testime, 35 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 79 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.412. ℹ Në total numri i rasteve aktive është 1.051.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!