Sport

Argjentina – Arabia Saudite, formacionet zyrtare

Botërori i Katarit hyn në ditën e tij të tretë, teksa sot do të zbresin në fushë Argjentina e Lionel Messit dhe Franca kampione në fuqi e Botës.

Kështu gjithçka do të strtojë në orën 11:00 me “albicelestët” që do të përballen me Arabinë Saudite, një sfidë e lehtë në letër për Messi & Co, por në të njëjtën kohë një 3-pikësh si detyrë për t’u marrë.

Tashmë gjithçka është gati dhe të dyja kombwtaret kanë publikuar formacionet zyrtare:

Argjentina: Emiliano Martínez; Nahuel Molina, Cristian Romero, Nicolás Otamendi, Marcos Acuña; Rodrigo De Paul, Leandro Paredes, Alejandro Papu Gómez; Lionel Messi, Lautaro Martínez and Ángel Di María.

Arabia Saudite: Alowais; Abdulhamid, Altambakti, Albulayhi, Alshahrani; Alfaraj, Kanno, Almalki; Albrikan, Alshehri, Aldawsari.