Sport

Agjenti tregon se ku do ta mbyll karrierën Ronaldo?

TOPSHOT - Juventus' Portuguese forward Cristiano Ronaldo (C) acknowledges the public at the end of the Italian Serie A football match Juventus vs Udinese on December 15, 2019 at the Juventus Allianz stadium in Turin. (Photo by Isabella BONOTTO / AFP) (Photo by ISABELLA BONOTTO/AFP via Getty Images)

Agjenti i Cristiano Ronaldo, Jorge Mendes, ka lënë të kuptohet se superylli portugez, Cristiano Ronaldo mund të përfundojë karrierën e tij në Itali me klubin aktual Juventus, raportojnë mediat italiane, përcjell GazetaScanner.

Kontrata e ish-sulmuesit të Real Madridit me “Bianconeret” zgjat deri në vitin 2022, kur ai do të mbush 37 vjeç.

Mendes thotë se “klienti i tij është i lumtur në Torino dhe se nuk ka dëshirë të transferohet në ndonjë klub tjetër”.

Sipas agjentit, karriera e tij e merkullueshme mund të mbyllet në Itali. /GazetaScanner/