Lajmest-slider

Abelard Tahiri: Avdullah Hoti është mjeshtër i huqjeve

Ministri në detyrë i Drejtësisë dhe deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri, ka thënë se Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës është mjeshtër i huqjeve.

Sipas tij, është për keqardhje që në mënyrë kaq irracionale e me deklarata pompoze, Hoti flet për transparencën, kur as pas dy vitesh opozitarizmi të përbashkët, dhe as pas dy muajsh negociata, transparenca e LDK-së dhe LV-së nuk ka kaluar më shumë se një fjali: “u pajtuam që të merremi vesh”.

“Thanë se kanë harmonizuar qëndrimet e asnjë qëndrim s’është bërë i njohur. Thanë se kanë bashkuar programin, por asnjë shkronjë prej tij s’e kanë prezantuar për informim të qytetarëve. Thanë edhe shumë gjera të tjera, përderisa me vepra po dëshmojnë se ky standard i ri i transparencës, është asgjë më shumë, sesa mungesa e plotë e saj”.

“Në fakt, kjo është veçse një dëshmi pararendëse e modelit të qeverisjes që LDK-ja dhe Vetëvendosja presin t’ua shërbejnë qytetarëve të Republikës së Kosovës. Një model i plogësht, pa ide e pa zgjidhje, kreativiteti i të cilit nuk shkon më larg sesa kamuflimi i lodhtë i Avdullah Hotit rreth transparencës që na pret”, ka shkruar Tahiri në Facebook.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=440546633288614&id=129465277730086